Maria Mater Gratiae wykonane w Wiedniu

19 listopada 2016. W sobotę 19 listopada 2016 o godz. 20:15 w kościele polskim w Wiedniu odbył się Jubileusz 35 lecia Chóru Polonii Wiedeńskiej GAUDETE. Chór prowadzony przez Michała Kucharko wraz z solistami i orkiestrą na historycznych instrumentach wykonał Litanię do Bożej Opatrzności G.G. Gorczyckiego i Magnificat BWV 243 Johanna …

Prawykonanie sonaty skrzypcowej w wiedniu

24 października 2016 o godz. 19:00 w Instytucie Polskim w Wiedniu miał miejsce recital Marian Sawa – Weg & Inspiration w wykonaniu polskich artystek: skrzypaczki Jolanty Sosnowskiej i pianistki Marii Gabryś. Koncert ten był udaną próbą przedstawienia sylwetki i twórczości skrzypcowej warszawskiego kompozytora Mariana Sawy (1937-2005) oraz muzyki Wielkich – (Szymanowski Bacewicz oraz Bartók), …

Wykonianie Sawy w Krempe (Niemcy)

15 października 2016 o godz. 17:00 roku w kosciele luterańskim w Krempe, na organach firmy Weigle, (Niemcy) odbył się recital prof. Romana Peruckiego na którym między innymi zabrzmiała Fuga Bolero Mariana Sawy.

Wykonanie utworów Sawy w Alte Kriche Kray w Essen (Niemcy)

2 października 2016 o godz. 17:00 Kantor kościoła ewangelickiego Alte Kirche Kray w Essen (Niemcy) – Heiner Graßt – wykonał koncert, podczas którego zabrzmiały między innymi utwory Mariana Sawy.

Sawa zabrzmiał w Berlinie

7 lipca 2016 roku o godz. 20:00 w kościele francuskim (Französische Friedrichstadtkirche) w Berlinie, na organach firmy Eule, odbył się koncertorganisty Matthiasa Schmelmera. Zabrzmiały między innymi dzieła Mariana Sawy.

Wykonanie Sawy w Weggis (Szwajcaria)

19 czerwca 2016 roku o godz. 10.30 Uhr kościele katolickim w Weggis (Szwajcaria) wystąpił prof. dr hab. Andrzej Chorosiński. Podczas koncertu zabrzmiały między innymi utwory M. Sawy.

Marian Sawa zabrzmiał na Mazurach

15 maja 2016 roku o godz. 11:30 odbył się inauguracyjny koncert VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Rożyńsku Wielkim podczas którego wystąpiła skrzypaczka Jolanta Sosnowska i węgierski organista Robert Kovacs. Podczas koncertu zabrzmiała Bogurodzica na skrzypce i organy, Trzy Dialogi na skrzypce i organy oraz Cadenza na skrzypce …

Sawa wykonany w Durlach (Niemcy)

  30 kwietnia 2016 o godz. 21:00 odbył się koncert organowy w ramach XVII Nocy Organów w niemieckim Durlach. Utwory Mariana Sawy na nowych organach firmy Stumm&Goll wykonała Theresa Scharf.

Promocja CD wszystkich utworów skrzypcowych Sawy w Katedrze Polowej WP

27 kwietnia o godz. 19:00 odbędzie się w warszawskiej Katedrze Polowej Wojska Polskiego (ul. Długa 13/15) koncert w 11. rocznicę śmierci warszawskiego kompozytora Mariana Sawy. Zostaną na nim zaprezentowane nieznane i nowo odkryte utwory skrzypcowe tego twórcy. Na premierę CD Marian Sawa Complete Violin Music zawierające utwory skrzypcowe oraz promocję wydania nutowego Marian Sawa Utwory Skrzypcowe, serdecznie zaprasza …

Sawa zabrzmiał w Ottobrunn (Niemcy)

19 lutego 2016 roku o godz. 19:30 w kościele św. Ottona w Ottobrunn w Niemczech odbył sie recital organowy Waldemara Krawca (Zabrze). W jego wykonaniu zabrzmiał między innymi Sekwens Mariana Sawy.