Maj 6, 2024

TiMS partnerem 3. konkursu klawesynowego

Towarzystwo im. Mariana Sawy zostało partnerem III Konkursu Klawesynowego im. Elżbiety Chojnackiej w Bytomiu, który odbędzie się w dniach 16-17 maja. Z tego tytułu ufundowaliśmy kilka nagród w postaci nut utworów klawesynowych Mariana Sawy.
Maj 6, 2024

„Liauba” Sawy zabrzmi we Francji

W dniu 11 maja (sobota) o godz. 20:30 w opactwie Notre-Dame we francuskim mieście Beaugency zabrzmi „Liauba” Mariana Sawy w wykonaniu zespołu Colloque des Claviers. Poza utworem Sawy wykonywana będzie również muzyka M. Surzyńskego, J. Świdra, G. Litaize’a, W.A. Mozarta oraz J.L Perrota.
Kwiecień 21, 2024

Koncert „Marian Sawa in memoriam”

Zapraszamy miłośników muzyki Mariana Sawy na Koncert „Marian Sawa in memoriam”. Szczegóły na poniższym plakacie.
Marzec 14, 2024

utwory chóralne Sawy zabrzmią w Wielką Sobotę

W Wielką Sobotę – 28 marca – na porannej Mszy Krzyżma o godz. 10:00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej zabrzmią utwory chóralne Sawy w wykonaniu Chóru Archikatedry Warszawskiej pod dyrekcja Pawła Łukaszewskiego.
Marzec 14, 2024

utwory fortepianowe i wokalne Sawy zabrzmią w Lublinie

W niedzielę 17 marca o godz. 19:00 w Trybunale Koronnym w Lublinie będą wykonywane utwory fortepianowe i wokalne Mariana Sawy. Na koncercie wystąpią: Dorota Całek – sopran Urszula Świerczyńska – fortepian.
Marzec 13, 2024

wyniki 8. ogólnopolskiego konkursu organowego im. mariana sawy

W dniach 4 i 5  marca w Sali Organowej im. Mariana Sawy w ZPSM im. Karola Szymanowskiego w Warszawie odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs Organowy im. Mariana Sawy. Wzięło w nim udział 20 uczestników z całego kraju. W Jury zasiadali: prof. Julian Gembalski – AM Katowice, prof. Elżbieta Karolak – AM Poznań, mgr ...
Marzec 12, 2024

wykonanie „Ad Jubilationem” w UMFC

W poniedziałek 11 marca o godz. 19:00  duet organistów – studentów UMFC: Zofia Rogalska i Michał Drabkowski wykonał na Koncercie Katedry Organów i Klawesynu „Polska szkoła organowa” utwór „Ad Jubilationem” Mariana Sawy.
Marzec 11, 2024

muzyka chóralna Sawy zabrzmiała w UMFC

W niedzielę 10 marca o godz. 17:00 muzyka chóralna Mariana Sawy zabrzmiała na Koncercie Pasyjnym Wydziału Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Styczeń 27, 2024

8. edycja ogólnopolskiego konkursu organowego

W dniach 4 i 5 marca 2024 r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie przy ul. Krasińskiego 1 odbędzie się VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Organowego im. Mariana Sawy dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. Młodzi wykonawcy będą prezentować na nim utwory Mariana ...
Styczeń 26, 2024

Prawykonanie 12 kolęd Sawy

W Święto Trzech Króli – 6 stycznia –  o godz. 13:30 w Katedrze Warszawsko-Praskiej odbyło się prawykonanie 12 oryginalnych kolęd Mariana Sawy w wykonaniu Chóru Katedry Warszawsko-Praskiej MUSICA SACRA pod dyrekcją Pawła Łukaszewskiego. Utwory te i ich wykonawcy spotkały się z gorącym przyjęciem przez słuchaczy, w tym obecnego na koncercie biskupa ...