dwie pieśni Sawy zabrzmiały w Moskwie

W dniu 24 kwietnia 2019 r. w ramach Konferencji Naukowej Łomonosowskije Cztienija na Uniwersytecie im. M. Łomonosowa w Moskwie odbył się koncert „Dziecięce obrazy i folklor w twórczości kompozytorów polskich” w wykonaniu Doroty Całek (sopran) i Anny Mikolon (fortepian).

W programie obok pieśni F. Chopina, S. Moniuszki, W. Lutosławskiego, W. Rudzińskiego i R. Twardowskiego zabrzmiały dwie pieśni Mariana Sawy do słów M. Konopnickiej: „Pszczółki” i „Pan Zielonka”. Koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem wykładowców i studentów.
Dziekan Wydziału Artystycznego w słowach podziękowania dla artystek podkreślił wagę wybitnej prezentacji polskiej muzyki dla rosyjskiej publiczności, zaś pieśni Mariana Sawy porównał z pieśniami Sergiusza Prokofiewa.

IMG_20170910_124824

Ponadto pieśni te artystka wykonywała również w ubiegłym roku:

– 5 października 2018 r. w Auli Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu na Inauguracji roku akademickiego 2018/2019 wydziału (przy fortepianie: Robert Adamczak)

– 15 października 2018 r. w Domu Kultury w Gdańsku Przymorzu na Koncercie edukacyjnym w ramach „XX jubileuszowego Roku dla Przymorza” (przy fortepianie: Anna Mikolon)

– 25 października 2018 r. na Uniwersytecie im. J. Kupały w Grodnie (Białoruś) na Koncercie pieśni i miniatur fortepianowych dla dzieci kompozytorów polskich XX i XXI w. w ramach IX Międzynarodowej naukowo-praktycznej konferencji: „Aktualne problemy światowej kultury. Pamięci Profesor U. D. Rosenfelda” (przy fortepianie: Anna Mikolon).