„Liauba” Sawy zabrzmi we Francji

W dniu 11 maja (sobota) o godz. 20:30 w opactwie Notre-Dame we francuskim mieście Beaugency zabrzmi „Liauba” Mariana Sawy w wykonaniu zespołu Colloque des Claviers. Poza utworem Sawy wykonywana będzie również muzyka M. Surzyńskego, J. Świdra, G. Litaize’a, W.A. Mozarta oraz J.L Perrota.

utwory chóralne Sawy zabrzmią w Wielką Sobotę

W Wielką Sobotę – 28 marca – na porannej Mszy Krzyżma o godz. 10:00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej zabrzmią utwory chóralne Sawy w wykonaniu Chóru Archikatedry Warszawskiej pod dyrekcja Pawła Łukaszewskiego.

utwory fortepianowe i wokalne Sawy zabrzmią w Lublinie

W niedzielę 17 marca o godz. 19:00 w Trybunale Koronnym w Lublinie będą wykonywane utwory fortepianowe i wokalne Mariana Sawy. Na koncercie wystąpią: Dorota Całek – sopran Urszula Świerczyńska – fortepian.

wykonanie „Ad Jubilationem” w UMFC

W poniedziałek 11 marca o godz. 19:00  duet organistów – studentów UMFC: Zofia Rogalska i Michał Drabkowski wykonał na Koncercie Katedry Organów i Klawesynu „Polska szkoła organowa” utwór „Ad Jubilationem” Mariana Sawy.

muzyka chóralna Sawy zabrzmiała w UMFC

W niedzielę 10 marca o godz. 17:00 muzyka chóralna Mariana Sawy zabrzmiała na Koncercie Pasyjnym Wydziału Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Prawykonanie 12 kolęd Sawy

W Święto Trzech Króli – 6 stycznia –  o godz. 13:30 w Katedrze Warszawsko-Praskiej odbyło się prawykonanie 12 oryginalnych kolęd Mariana Sawy w wykonaniu Chóru Katedry Warszawsko-Praskiej MUSICA SACRA pod dyrekcją Pawła Łukaszewskiego. Utwory te i ich wykonawcy spotkały się z gorącym przyjęciem przez słuchaczy, w tym obecnego na koncercie biskupa …