2. WARSZTATY

home_recipes_hr
II Kurs intepretacji Sawy Cz-wa 2012 afisz-page-001
 
kreskagorna

Wypowiedzi uczestników

home_recipes_hr

 

„W moim odczuciu kurs interpretacji muzyki Mariana Sawy był niezwykle ciekawy i interesujący. Dzięki niemu miałam możliwość poznać różnorodność kompozycji na instrumenty klawiszowe tego twórcy, jak również poznać wiele interpretacji jednego dzieła na różnych instrumentach. Myślę, że warto podtrzymać tradycję organizowania tego typu kursu, który daje możliwość poznania bogatej twórczości Mariana Sawy”. 
Joanna Cyrulik

kreskagorna

„Uważam że Ogólnopolskie Warsztaty interpretacji muzyki Mariana Sawy to bardzo dobry pomysł, pomagający muzykom zagłębiać się w literaturę i lepiej poznawać świat muzyczny kompozytora. Uczestnicy, jak widać było na koncertach, ogromnie przez ten tydzień wzbogacili swoje pomysły muzyczne pod okiem profesorów i dzięki temu mogli poszerzyć swój materiał o dzieła M. Sawy i grać je bardzo świadomie. Ja ze swojej strony mogę ogromnie podziękować za umożliwienie mi czynnego uczestnictwa oraz cennych uwag ze strony wykładowców, mimo iż jestem skrzypaczką, co świadczy również o tym, że muzyka M. Sawy jest maksymalnie uniwersalna i elastyczna dla każdego instrumentu (miałam przyjemność zagrać z organistą na klawesynie partię oboju na skrzypcach)”
Dorota Piotrowicz
, Akademia Sztuki w Szczecinie

kreskagorna

„Jestem bardzo zadowolony z uczestnictwa w kursie interpretacji utworów Mariana Sawy. Podczas warsztatów miałem możliwość szerszego poznania twórczości kompozytora, a także przekonania się o jej uniwersalności. Oprócz części muzycznej bardzo dobre było to, że można było nawiązać nowe kontakty oraz integracja z uczestnikami kursu. Bardzo dobra organizacja i świetni wykładowcy, którzy bardzo ciekawie prowadzili zajęcia. Uczestnictwo w tych warsztatach było dla mnie kolejnym nowym doświadczeniem, które odebrałem bardzo pozytywnie. Mam nadzieję, że kursy będą się odbywać w kolejnych latach i że będę w nich mógł uczestniczyć jeszcze raz”.
Daniel Strządała, POSM I i II st. w Bielsku-Białej

kreskagorna

„II Ogólnopolskie Warsztaty Interpretacji muzyki organowej, fortepianowej i klawesynowej Mariana Sawy całkowicie spełniły moje oczekiwania. Uważam, że ten kurs pogłębił moją wiedzę na temat muzyki Mariana Sawy oraz samego kompozytora. Według mnie czas był bardzo dobrze zorganizowany. Myślę, że takie warsztaty powinny odbywać się częściej”.
Magdalena Lewoc
, PSM I i II st. w Suwałkach

kreskagorna

„Podczas warsztatów spotkałam się z odmienną interpretacją muzyki Mariana Sawy, cenną z uwagi na osobisty stosunek wykładowców do kompozytora. Dzięki temu miałam okazję poznać zarówno twórczość jak i życie artysty, co pomogło mi w zrozumieniu jego muzyki. W czasie otwartych lekcji zaznajomiłam się z innymi utworami oraz sposobem ich ćwiczenia. Wyjątkową cechą warsztatów jest możliwość przygotowania małych form na różnych instrumentach tylko podczas trwania kursu. Była to świetna okazja do poznania rówieśników o podobnych zainteresowaniach i sposób na spędzenie udanego pierwszego tygodnia wakacji”.
Joanna i Agnieszka Jaszczyk, POSM I i II st. w Bielsku-Białej

home_recipes_hr

kurs2012pf_1478891098